Salma Tavukçuluk Nedir?

Salma tavukçuluk halk arasında bilinen ismi ile  köy yumurtası üretimidir. Yurt dışında ise salma tavukçuluğa FREE RANGE adı verilmektedir.
Salma tavukçuluk sektöründe beslenicek tavuk sayısına göre doğru orantıda açık arazi ve geceleri tavuk sağlığına uygun kümesleri olmaktadır.
Tavuklar gündüzleri sürekli arazi özgürce toprak, tabiat ve güneş den aldıkları minarelerle daha sağlıklı, kaliteli lezzetli  ve yumurta elde edilmektedir.
Salma tavukçuluk da aynı zamanda doğal içerikli katkı maddesi olmayan yemler verilmektedir.
Salma tavukçuluğun esas prensibi mutlu doğal ortamlarında doğal kendi yaşantıların yaşayan tavuklar dan insan sağlığına en uygun yumurtaları elde etmektedir.
Salma tavukçuluk tüm dünyada insanların sağlıklı gıdaya olan artan talepe karşılık her geçen gün sektör olarak büyümekte ve gelişmektedir.
Kapalı ortamlarda küçük kafesler içerisinde tamamen mutsuz ve tavuklara göre salma tavukçuluk da tavuk kendi özgür mutlu hayatını yaşamakta dır, o yüzdendir ki salma tavukçuluk hayvan refahı açısından da vazgeçilmez ve önemli bir sektör olarak ortaya çıkmakta dır.
Salma tavukçuluk yani doğal yumurta üretimine tüm dünya da yeni trend olmuş ve tüm dünyada çok hızlı büyüyen bir sektör haline gelmiştir.
Salma tavukçuluk demek köyler de amatörce beslediğimiz köy tavukları gibi rastgele sağlıksız kümesler de rastgele buğday ,arpa vs gibi yem vererek ama hiç yem vermeyerek yumurta üretimi yapmak değildir.